• +48 888 191 528
  • Nowy Świat 16, 62-800 Kalisz
  • Chłopickiego 107, 63-400 Ostrów Wlkp.
  •  kontakt@terapiatuli.pl

Rozpoczęły się zapisy do grupy wsparcia dla osób, które żyły lub żyją z osobą uzależnioną – „Poprawiam jakość swojego życia”


Jeśli żyjesz lub żyłaś/eś z osobą uzależnioną i zauważasz u siebie:

– nadmierną opiekuńczość, skoncentrowanie na osobie uzależnionej

– kontrolowanie

– zaprzeczanie

– uzależnianie się od innych

– tłumienie emocji i myśli

– poczucie niskiej wartości

– brak zaufania do siebie i innych

– trudności w porozumiewaniu się

– rozmyte granice tolerancji

– częste doświadczanie złości w stosunku do siebie i do innych

– problemy seksualne

– poczucie winy

– stałe zamartwianie się

– niepokój, kłamstwa, fałszywe nadzieje

– poczucie beznadziejności

– poczucie krzywdy

– rozpacz

…to ta grupa wsparcia jest dla Ciebie.

Spotkania, podczas których w dużym stopniu korzystamy z doświadczeń uczestników, mają charakter wspierający. Uczymy się jak postępować wobec członka rodziny, aby nie wspierać i nie podtrzymywać jego choroby. Uczestnicy poprzez wgląd we własne obszary funkcjonowania i pracę wykorzystującą dynamikę relacji w grupie, będą mogli poszerzyć świadomość swoich schematów działania i skuteczniej radzić sobie z problemami z nich wynikającymi.

Na drodze wprowadzania zmian w życiu, grupa stanowi niezwykle źródło motywacji, wspiera w pokonywaniu trudności oraz wzmacnia w dokonywanych sukcesach. Udział w spotkaniach pomaga uwierzyć w siebie i sprzyja dążeniom do wyznaczonych sobie celów.

Regularność spotkań pozwala spojrzeć  na problem z wielu różnych perspektyw, dzięki czemu pojawia się możliwość znalezienia jego najlepszego rozwiązania.

Program kierowany jest zarówno do osób, które chcą kontynuować rozpoczętą wcześniej terapię jak i do tych, które dotąd nie znalazły żadnej pomocy w radzeniu sobie ze współuzależnieniem.

Ważne informacje:

Program terapeutyczny obejmuje cykl 12  spotkań 2-godzinnych, odbywających się raz w tygodniu oraz jedno spotkanie konsultacyjne przed spotkaniami grupowymi, którego celem jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb każdego uczestnika.

Koszt 12 spotkań to 600 zł. Możliwa płatność w ratach.

Koszt spotkania konsultacyjnego to 80 zł.

 

Grupę wsparcia prowadzi Sylwia Dziedziczak.

Szanowni Państwo,

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień, psychoterapeutą rodzinnym, systemowym w procesie certyfikacji. Ukończyłam studia pedagogiczne na UAM w Poznaniu (specjalizacja-resocjalizacja), Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Warszawie oraz Studium Terapii Uzależnień na KUL w Lublinie.

Od 7 lat pracuję w NZOZ Multimed, gdzie sprawuję funkcję kierownika Poradni Uzależnień i Oddziału Dziennego. Wcześniej współzałożyłam Ośrodek Terapii Uzależnień KARAN w Szczypiornie, w którym również pracowałam.

Swoją pracę poddaję stałej, comiesięcznej superwizji.

Ustawicznie dokształcam się na różnych szkoleniach. Biorę również udział w wiodących specjalistycznych konferencjach w Polsce oraz odbyłam niezbędne staże. W MULTIMED prowadzę grupy terapeutyczne, terapię indywidualną oraz rodzinną.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki nastolatków. Radość sprawia mi taniec, czytanie książek i jazda na rowerze.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zapisać do grupy porozmawiaj ze mną pod numerem telefonu 500 239 911.

Spotkania grupy wsparcia odbywają się w Centrum Psychoterapii Terapiatuli w Kaliszu, ul. Karłowicza 4.

 

Niech odczuwane cierpienie wynikające z trudności z jakimi się zmagasz będzie Cię kierować do zrobienia pierwszego kroku ku zmianie swojego życia.

Zostaw komentarz

blank

Zapraszamy do naszych gabinetów w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim